Żeby serwer odpalał się od razu po crashu (tzw. autorestarter) wystarczy zamiast ”./TheForgottenServer” wpisać tylko “tfs”
Autorestarter zapisuje też log w pliku tfs-log, w katalogu w którym został uruchomiony.
Jeśli to się wyświetla mimo, że serwer jest uruchomiony, to najprawdopodobniej macie błąd w acc makerze, w linii 357 pliku config-and-functions.php, trzeba sprawdzić czy ta linia wygląda tak:
$sock = @fsockopen($config['server']['ip'], $config['server']['statusPort'], $errno, $errstr, 1);
Trzeba także upewnić się czy są poprawne uprawnienia:
chmod o+w config/serverstatus
Więcej informacji: http://tibia.net.pl/propozycje/140825-poradnik-jak-naprawic-status-graczy-online-w-acc-makerze.html
terminate called after throwing an instance of 'boost::system::system_error' what(): Invalid argument Przerwane
najprawdopodobniej w config.lua wpisaliście hostname zamiast numeru IP lub nieprawidłowy IP
taki błąd:
theforgottenserver: error while loading shared libraries: libboost_date_time-gcc-mt-1_33_1.so.1.33.1: cannot open shared object file: No such file or directory
lub podobny.
Należy skopiować plik theforgottenserver lub TheForgottenServer z odpowiedniej wersji silnika w katalogu /pub/tfs na serwerze do Waszego katalogu z silnikiem, przykład:
cp /pub/tfs/0.3.5/theforgottenserver ~/silnik
theforgottenserver: /usr/include/boost/thread/pthread/mutex.hpp:45: boost::mutex::~mutex(): `!pthread_mutex_destroy(&m)' failed. Crash!
Najprawdopodobniej już na tym IP/porcie chodzi ots, najprawdopodobniej Wasz. Można to sprawdzić wpisując w putty (ssh) ps ax i sprawdzić czy jest jakiś proces tfs. Mogliście też wpisać złe ip/port.
Najprawdopodobniej to złe ustawienia w config.lua, a dokładnie dla pojedynczych ip:
dla 0.3.5 TFS bindOnlyConfiguredIpAddress = “yes” dla 0.3.6 TFS bindOnlyConfiguredIpAddress = true
Częstym błędem administracji serwerów jest dawanie tzw namelocków. Gdy gracz ma zły nick lub obraźliwy game master daje namelock następnie gracz może se wybrać nowy nick i tu jest błąd. Gracz wybierając nick: Account Manager może klonować items. By zapobiegnąć klonowaniu rzeczy wystarczy albo nie dawać name locków albo przestawić jedną rzecz w config.lua a dokładnie linijkę:
namelockManager = false
jeśli widzisz coś podobnego
Cannot load script: data/npc/scripts/Default.lua
Trzeba pamiętać, że system operacyjny jakim jest Linux rozróżnia wielkość liter, czyli dla przykładu, na systemie Windows nazwa pliku tibia jest równa Tibia, natomiast na linuxie nie są one takie same, więc trzeba o tym pamiętać. Gdy zdarzy nam się takie coś, trzeba w odpowiednim pliku zmienić ścieżkę, na faktycznie istniejący plik lub folder.